Peeling – víte, jak na něj?

Peeling – víte, jak na něj?

Anglické slovo peeling se dá jednoduše přeložit jako loupání vrchní slupky nebo také barvy. Slovo se v angličtině používá například pro loupání slupky od banánu nebo slupky z bramboru. Významově je to tedy jasné – peeling odstraňuje nejvrchnější vrstvu pokožky – odumřelé šupinky kůže. Díky pravidelné péči pomocí peelingu je kůže zbavena starých a suchých zbytků. Je proto mladistvější, jemnější, hebčí a má také lepší barvu. Díky peelingu také kůže lépe dýchá, je prokrvená a lépe se na ni aplikuje dekorativní kosmetika. Znáte všechny druhy peelingů? A víte, které části vašeho těla jej ocení?

Peeling na obličej

Obličej je část těla, která je nejvíce vidět a také je ale většinou nejvíce citlivá a problematická. Žádá si proto důkladnou péči. Své o tom vědí lidé s problematickou pletí, s akné anebo lidé s citlivou nebo mastnou pokožkou. Většina těchto problémů se dá pozitivně ovlivnit právě pomocí peelingu. Doporučujeme ne častěji než jednou týdně nanést peeling vhodný pro konkrétní typ pleti a odstranit s jeho pomocí odumřelé kožní buňky. Pleť se projasní, ozdraví a bude také lépe přijímat hojivé nebo pečující krémy či emulze. Peeling si můžete zakoupit v drogerii nebo také vyrobit domácí.

Peeling rtů

Rty mají velmi citlivou a také náchylnou pokožku. V zimním období lehce popraskají, při častém olizování jazykem se vysušují a jsou pod nepříznivým vlivem slin. O rty je třeba pečovat. Jednou ze součástí péče o rty je i peeling. Díky němu se ze rtů odstraní suché části a rty pak působí krásně mladistvě. Ženy, které používají rtěnku, nám dají za pravdu, že se suchými a popraskanými rty se rtěnka špatně nanáší a rozhodně nevypadá dobře. Před její aplikací je tedy velmi dobré suchou kůži odstranit peelingem a použít mastný hydratační podklad pod rtěnku.

Chemický peeling

Tento nejprofesionálnější typ peelingu je také nejúčinnější. Kromě odstranění odumřelých buněk dokáže také omladit pokožku pomocí aktivace kolagenových spojení v pleti. Svým působením také vyhlazuje jemnější vrásky, sjednocuje barvu pleti a tlumí nežádoucí pigmentaci. Chemický peeling doporučujeme absolvovat na kvalitní klinice, která se věnuje profesionální péči o pleť.

Peeling na vlasy

Přesněji řečeno na vlasovou pokožku. Tento vynález pomáhá nejenom při boji proti lupům, ale podle vědců také podporuje prokrvení vlasové pokožky a tím má přímý vliv na aktivitu a kondici vlasových kořínků. Pravidelná péče pomocí vlasového peelingu napomáhá zdravé pokožce vlasů a také jejich kvalitě.

Tělový peeling

Někdo řeší odumřelou pokožku na těle speciální houbou při koupání, někdo ji odstraňuje froté ručníkem. My volíme raději tělový peeling. Dokáže nádherně zjemnit pokožku, prokrví ji a připraví například na nanesení tělového zvlhčujícího mléka nebo mléka samoopalovacího.

Zákaz peelingu v USA?

Ano, zdá se to být jako špatný sen, ale je to pravda. Ale nebojte, americké ženy nedostaly zákaz na všechny druhy peelingu. Americký prezident Barack Obama zakázal prodávat pouze ty druhy peelingu, které obsahují abrazivní částice vyrobené z plastu. Důvodem je totiž vysoká škodlivost mikroplastů, které mají nepříznivý vliv na životní prostředí a také velmi nepříznivý vliv na zdraví člověka, konkrétně například na jeho plodnost. Prezident Obama si podle nás za tento zákaz zaslouží velký potlesk.

A jak je na tom vaše pleť? Dopřáváte jí pravidelnou péči s využitím peelingové procedury? Jakou další příjemnou péči si pro sebe a svoji pleť dopřáváte? Věříte spíše zavedeným salonům nebo si vše připravujete doma? Dejte nám o svých preferencích vědět!

Leona Zíková