Dina odešla do Orlího nebe

Dina odešla do Orlího nebe

V případě odchodu zvířat na věčnost se to snažím nebrat nijak osobně, této smrti je kolem mne opravdu hodně a člověk se s tím musí umět vyrovnat, ne vše se dá prostě zachránit. Nicméně odchod orlice Diny do orlího nebe je něco úplně jiného, od počátku byla součástí naší stanice, obrovská a zcela nenahraditelná pak byla její role v projektu “Návrat orla skalního do ČR“.

Za svůj dlouhý život odchovala téměř dvěstě mláďat různých druhů dravců (káně lesní, jestřáb lesní, moták pochop a především 23 mláďat orla skalního!), měla neuvěřitelný mateřský pud a cit, se kterým jsem se jinak nesetkal.

Matka Příroda si ji vzala v sobotu 16.5. t.r. okolo 6 hodiny ranní, v 41 letech, do poslední chvíle se snažila zahřívat několikadenní adoptované orlí mládě, které je zcela v pořádku.

Orlice Dina byla nalezena 18.března 1977 zraněná -postřelená z brokové zbraně v revíru Popovice – Vežky, okr. Kroměříž, kde v té době byla provozována bažantnice. Pachatel nebyl zjištěn. Tehdy šlo o tříletou orlici, zranění zanechalo trvalé následky a nebylo možné ji navrátit zpět do volné přírody.