Laserová epilace podpaží je příjemná alternativa každodenního holení

Laserová epilace podpaží je příjemná alternativa každodenního holení

Někdo, kdo by v současnosti úplně odmítal nějaký způsob depilace nebo epilace, se najde jen těžko. Někteří lidé se poctivě holí na různých místech těla po celý rok, někteří to šidí a holí si jen místa, která jsou viditelná.

Jakmile však udeří teplejší počasí a zavelí do krátkých triček, tílek a plavek, začnou se všichni věnovat odstraňování chloupků z podpaží. Jednoduchá metoda, jak se chloupků zbavit bezbolestně a jednou provždy, nese název laserová epilace.

Laserová epilace šetří čas

Přijít na plovárnu nebo na pláž s neoholeným podpažím je dnes považováno za bezmála společenské faux paux. Kdo nechce být středem zájmu v tomto negativním slova smyslu, nakoupí na jaře anatomická holítka nebo depilační pěnu a holí a holí a holí.

Chloupky mají tu vlastnost, že nejsou všechny ve stejné fázi růstu, a proto se začnou znova objevovat už za několik málo dní. Jednorázový zákrok, který představuje působení laseru, odkáže holení tam, kam už dávno patří – tedy do minulosti. A člověk získá skutečně hodně času na jinou péči o své tělo, nebo na něco úplně jiného.

Po všem je zhruba za čtyři desetiminutovky

Epilace laserem se provádí většinou na specializované odborné klinice. Neopálená a bezprostředně nedepilovaná pokožka podpaží se vystaví působení laseru. Protože se nejedná o velkou plochu, trvá to pouhých deset minut.

Pociťovaná bolest je při tom lehce snesitelná, ale kdo nechce nic cítit, může využít anestetický krém. Vzhledem k faktu, že chloupky vyrůstají postupně a laser je při jednom sezení všechny nezachytí, je nutné stejný zákrok opakovat čtyřikrát až pětkrát v intervalech čtyř až šesti týdnů.

Cena za obě podpaží u každého sezení činí 1,5 – 3 tisíce korun, ale najít nějakou množstevní slevu je jen otázkou času. Potom nastane kýžený efekt, který v sobě ukrývá slovo epilace – trvalé odstranění vlasových cibulek, laicky řečeno kořínků. Chloupky už nemají z čeho růst. Z čistě praktického hlediska je asi vhodnější podstoupit tuto proceduru v podzimním nebo zimním období, protože mezi jednotlivými sezeními se holení nedoporučuje.

Nejde jen o chloupky

Starší způsoby odstraňování chloupků mají další nevýhody. Pokožka bezprostředně po něm vypadá sice velmi pěkně, ale jak se začnou chloupky znovu drát na světlo světa, má tendenci k zanícení a vyrážce, objevují se na ní nevzhledné červené skvrny. To vše je provázeno nepříjemným svědivým pocitem. Tyto průvodní jevy depilace je třeba zmírňovat různými kosmetickými přípravky, péče o oholené podpaží je tedy permanentní a navíc se prodraží. Po vypálení vlasových cibulek teplem laseru je třeba kůži promazávat pouze dva dny a potom je nutné ji po nějakou dobu chránit před přímým slunečním zářením. Všechny ostatní nepříjemnosti odpadají, protože chloupky znovu prostě již nevyrostou.

 

Nejde jen o plavky

Zejména ženy ocení trvale hladké a hebké podpaží, třeba při výběru letních nebo plesových šatů či sportovního outfitu pro veřejnou posilovnu nebo na běhání. Nemusí mít obavy obléknout si světlou nebo průsvitnou halenku. Nemusí myslet při odjezdu na dovolenou nebo delší služební cestu, zda má s sebou vše potřebné pro oholení. Ví , že se může kdykoli sebevědomě ukázat ve společnosti v oblečení odpovídajícím počasí a jejímu vkusu. S oholeným podpažím se výrazně zmírňují stopy případného potu na oblečení a s ním spojený nežádoucí zápach.

Nejde jen o ženy

Téměř všechno, co bylo uvedeno pro holení podpaží pro ženy, platí i u mužů. Ti už se dávnou neomezují na vousy a snad s výjimkou plešatých sami rozhodují, kde na jejich těle porost zůstane a kde nemá co dělat. I když názory na takové muže se různí, péče o zevnějšek spojená s návštěvou laserového centra rozhodně není u muže známkou změkčilosti.

Líbí se vám, když si muží holí svá těla? Na které části těla považujete chloupky za nejvíce nepřípustné? Kolik vás stojí holení podpaží a péče o ně během jednoho roku?

Leona Zíková