Únavy a rozlámaných zad se můžete zbavit. Pořiďte si zdravotní matraci

Únavy a rozlámaných zad se můžete zbavit. Pořiďte si zdravotní matraci

Zažíváte pocit mrzutosti a rozbolavělého těla po ránu? Právě zdravotní matrace by to mohla spravit. Lůžko je z nás jedno z mála míst, kde trávíme skutečně hodně času. S koupí zdravotní matrace bychom neměli otálet; a to zejména tehdy, pokud ta, na které spíte, je přece jen za ta léta za zenitem

Trh s matracemi je rozmanitý a i ty zdravotní proto lze bez problému sehnat, a to i za přijatelnou cenu. Pomoci vám může i srovnávač www.jakco.czNemusíte vynakládat desetitisíce na jednu matraci. Ukážeme, že to jde kvalitně a přesto levně!

 

Zdravotní matrace pomůže od bolavých zad. Může jim ale také zcela předejít

Mnoho z nás si pojem ‘zdravotní’ pojí spolu s již nastalými zdravotními problémy. To je zcela pochopitelné, ale právě u matrací tomu tak být nemusí. Ty jsou navrženy a zhotoveny tak, aby se případným zdravotním potížím předcházelo. Tuto skutečnost si někteří z nás neuvědomují a o tyto typy matrací se nezajímají. Neprávem!. Existuje nespočet situací, kdy nám náležitá zdravotní matrace může pomoci. Trpíme-li některými z nich, měli bychom koupi nové matrac opravdu zvážit:

  • Bolesti v oblasti páteře
  • Problémové dýchání
  • Přílišná svalová zátěž
  • Alergie na bakterie či roztoče
  • Celková únava organismu

 

Zdravotní není jen tak ledajaká. Jak vybrat vhodnou matraci pro zdravý spánek

Řada z nás se při koupi matrace jistě už setkala s označením ‘zdravotní’; je jedno, zda v kamenné prodejně či na internetu. Stejně jako každý jiný, i prodejci matrací chtějí své zboží prodat, a to mnohdy za každou cenu. Je třeba si proto dávat pozor, zda je matrace opravdu zdravotně prospěšná, nebo ji prodejci za ni pouze vydávají. Představme si tři základní parametry, podle kterých tu správnou matraci vybírat.

Velikost

Často pořizujeme matraci do postele, kterou již máme doma. Parametry máme dány a není proto třeba nad nimi zdlouhavě uvažovat. Avšak prostor pro uvažování tady přece jen je. Mezi primární vlastnosti kvalitní matrace patří její velikost. Pokud nám nevyhovoval rozměr staré matrace, měli bychom spolu s matrací zvážit i koupi nové, prostornější postele. Další možnost je matrace na míru, což je dnes běžně dostupná služba. Zkrátka a dobře, vyhovující velikost matrace je klíčem pro zdravý a plnohodnotný spánek.

Tvrdost

Tvrdost je jedna z charakteristik matrace, u které se musíme rozhodnout sami, na základě vlastního uvážení. Tady je radno dbát na to, aby matrace nebyla ani příliš měkká, ani tvrdá. Oba extrémy mohou přivodit nepříjemné problémy s páteří. I u tvrdosti matrace proto platí pravidlo zlatého středu.

Materiál

Složení matrace by nám nemělo být lhostejné, a to ani u jejího vnitřku, ani u povrchu.

Především je třeba vybírat tak, abychom se při spánku cítili maximálně komfortně. A nabídka je víe než široká – od polyuretanové či masážní pěny, přes matrace sendvičové nebo taštičkové, až po matrace s přírodní deskou z kokosových vláken. Také povlak představuje neméně důležitou složku matrace. Ten by měl být snadno snímatelný a pratelný, a nejlépe pak s hypoalergenními vlastnostmi.

 

Samotná matrace nestačí. Zapomínat by se nemělo ani na patřičný rošt

Postel, rošt, matrace a ložní příslušenství – vše dohromady tvoří zázemí kvalitního spánku. Častokrát zapomínáme, že jen ta správná matrace nestačí. Zdravotní matrace nám bude sloužit jen v případě, že budeme dbát i na ostatní postelové komponenty. Ty tvoří jeden velký celek, načež jedna část se neobejde bez té druhé.

Leona Zíková