Úprava poprsí pro zdraví i vyšší sebevědomí. Co nabízí moderní estetická medicína a pro koho je operace určena

Úprava poprsí pro zdraví i vyšší sebevědomí. Co nabízí moderní estetická medicína a pro koho je operace určena

Zvažujete návštěvu plastického chirurga za účelem úpravy poprsí, ale jste zmatená z množství nabízených služeb a informací na internetu? Tento článek vám usnadní orientaci v existujících procedurách a postupech. Nejen, že se dočtete, k čemu je modelace prsou dobrá a proč se jedná o jeden z nejvyhledávanějších estetických zákroků, ale především získáte přehled o základních dostupných metodách plastiky ňader. Pokud se nedokážete rozhodnout, zda operaci podstoupit či nikoliv, možná vám pomohou následující řádky.

 

Úprava poprsí ze zdravotních důvodů

Ačkoliv je v povědomí mnoha lidí plastika prsou především estetický zákrok, často má také charakter zdravotní prevence. Tento zákrok neslouží pouze pro zvětšení objemu a řešení problému s asymetrií. Mnoho žen trápí naopak příliš velké poprsí, které způsobuje nepříjemné zdravotní komplikace a různá omezení. Obecně se dá říci, že existují dva zdravotní důvody, kvůli kterým ženy podstupují operaci:

  • Zmenšení prsou – v případech, kdy se jedná o extrémní velikosti, které mají za následek zdravotní potíže
  • Rekonstrukce prsu – u pacientek, které následkem onkologického onemocnění o ňadra přišly

V obou případech hradí operaci zdravotní pojišťovna. Je pro to však nutné podstoupit vyšetření revizního lékaře a doložit potvrzení od lékaře odborného, kterým může být ortoped, mamolog či neurolog. Podmínky úhrady zákroku se však mohou lišit u jednotlivých pojišťoven, je tedy potřeba informovat se předem o možnostech financování operace.

 

Estetické hledisko modelace prsou

Operace prsou je vhodná také pro ženy, které trápí nízké sebevědomí a nespokojenost s vlastním tělem. V takovém případě je však nutné počítat s tím, že náklady na zdravotní péči půjdou z vašich zdrojů, a je tedy zbytečné obracet se s žádostí o financování na zdravotní pojišťovnu. Úprava poprsí z estetického hlediska není nic neobvyklého a rozhodně se za ni nemusíte stydět. Tento zákrok je určen pro všechny zdravé plnoleté pacientky, které touží po plnějším dekoltu či srovnání asymetrie.

 

Rozdíl mezi invazivními a neinvazivními metodami

Kliniky plastické chirurgie nabízí několik způsobů modelace ňader, které se dělí na takzvané invazivní a neinvazivní:

  • Neinvazivní = procedury prováděné speciálním přístrojem na povrchu těla (bez jakéhokoliv narušení pokožky). Nevyžaduje anestezii a po proceduře nejsou nutná žádná omezení. Výsledky oproti invazivním metodám nejsou tak razantní, jedná se zejména o zpevnění dekoltu a zvětšení objemu maximálně o jednu velikost.

 

Zvětšení prsou vlastním tukem

Pakliže nevěříte ve výsledky neinvazivních metod, ale silikonové implantáty se vám z nějakého důvodu příčí, pak je tu ještě jedna možnost, a sice modelace prsou vlastní tukovou tkání. Jedná se o kombinaci liposukce a plastiky poprsí. Poté, co vám lékař odebere tuk z vybrané části těla a přímo na sále ho vyčistí, je aplikován podprsní rýhou a dvorcem do okolí prsního svalu a žlázy. Celý proces probíhá v celkové anestezii a druhý den jste propuštěna domů. Tato metoda vám zajistí přirozeně vypadající až o dvě čísla větší ňadra.

Právě jste došla na konec článku a nyní byste měla mít základní přehled o nabízených možnostech úpravy poprsí. Dověděla jste se, kdy vám zákrok zaplatí pojišťovna a proč byste ho měla podstoupit. . Víte, jaký je rozdíl mezi invazivními a neinvazivními metodami modelace prsou, a že existuje speciální zákrok, kdy se pro zvětšení objemu ňader využívá vlastní tuk pacientky. Teď už si jen stačí zvolit proceduru, která se vám nejvíce zamlouvá, a objednat se na kliniku.

A jak hledíte na plastiku prsou vy? Je to pro vás něco zcela nepředstavitelného či dokonce zbytečného? Nebo chápete důvody, proč některé ženy operaci podstupují a sami ji zvažujete? V obou případech budeme rádi, když nám své dojmy sdělíte v komentářích.

Leona Zíková