Dámské punčochy, zimní barevné punčocháče – to vše vám rozjasní pošmournou zimu i oslaví začátek jara

Dámské punčochy, zimní barevné punčocháče – to vše vám rozjasní pošmournou zimu i oslaví začátek jara

Dámské punčochy a zimní barevné punčocháče by neměly v žádném šatníku chybět. Jsou elegantním, ale i skvělým a univerzálním řešením pro zimní, ale i jarní a podzimní dny. Chladu se bát nemusíte – ten vám v nich rozhodně nebude. Spíše naopak. Dá se říci, že jsou hřejivější než džíny a mnohé kalhoty. A krom toho – jsou dobře padnoucí, levnější a s jednou sukní a několika páry zimních punčocháčů můžete oslňovat pokaždé jiný stylem. 

Dámské punčochy: zimních, barevných variant se nemusíte bát. Trpět zimou rozhodně nebudete. Jsou šik, ženské a zahřejí. 

Mrznete v zimě kalhotách nebo džínách? Vyzkoušejte zimní punčocháče v kombinaci se sukní nebo šaty. Bude vám to slušet, a hlavně vám nebude zima. Zimní varianty punčochového zboží se dělají s příměsí bavlny, kašmíru nebo vlny, takže nejen dobře vypadají, ale hlavně  příjemně zahřejí. Tyto materiály i mnohé další oceníte i pokud jste zimomřivá. A to nejen v punčocháčích, ale i v oblečení. Se zimou tak rychle zatočíte. A díky teplým punčocháčům v nabídce mnoha barev ji ještě budete mít ráda. 

  • Punčocháče jsou také skvělé v tom, že  padnou  téměř každému a v kombinaci s vhodnou sukní dokáží udělat hezkou postavu. Takže už žádné hodiny v kabince strávené hledáním dobře padnoucích džín. 
  • Také v kozačkách  vypadají velmi dobře, a  každá žena jistě ocení, že s nimi lze tyto boty mnohem lépe zapínat, než když se o totéž pokouší si skinny džínami

Můžete je sehnat v mnoha barevných kombinací a provedení. Jediným odstínům, kterým je potřeba se u zimních modelů vyvarovat , jsou ty v tělových a béžových tónech. Nejen nepěkně rozšíří nohy, ale majitelku navrátí o  50 let nazpět.  

Když jarní příroda láká k barevným hrátkám, punčocháče nesmí chybět. 

Máte – li slabší zimní punčocháče, nenechávejte je zahálet ani na jaře nebo na podzim. Probouzející se příroda nebo naopak barevnost podzimu jsou úplně ideální příležitostí k experimentování se stylem. A barevnost punčoch k tomu přímo láká. 

Na tato období se hodí teplejší varianty s 40-60 DEN. Jsou většinou poloprůhledné až neprůhledné a  se vyrábějí se ve spoustě barev. Materiálem je většinou z mikrovlákno – polyamid nebo polyakryl –  které je pevnější a odolnější. Takže se nemusíte bát, že je po prvním nošení nějak poníčíte. Rozzáří chmurné jarní i podzimní dny. V kombinaci se sukní a kotníčkovými botami budou vypadat úžasně. A díky tomu, že jsou téměř neprůhledné nebo jen poloprůhledné skryjete všechny nedostatky nohou. 

Jaro, podzim a zima jsou ideální možností pro ženy, které se v létě bojí nosit sukně kvůli nedokonalosti svých nohou.

Jaro, léto, podzim, zima. Punčocháče se hodí v každém období. DEN napoví. 

Zkratka DEN je označením hmotnosti příze. Tedy čím větší DEN číslo, tím tepleji se v nich budete cítit. Čím menší číslo, o to více průhledný materiál se jedná. A také více náchylnější k potrhání. 

  • Klasická verze se většinou pohybuje kolem 15-20 DEN. Jsou to ty nejběžnější punčochy a punčocháče, které se používají na denní nošení i oficiální příležitosti. Lze se setkat také s pojmenováním silonky, u starších generací i s nylonkami. A je zajímavostí, že i v tomto odvětví zanechal významný český vědec a nositel Nobelovy ceny  Otto Wichterle svůj veliký podíl.  
  • Zimní varianty mívají kolem 60, 70 DEN, ty ultrateplé i přes 100 DEN.  Tyto punčocháče  jsou teplé a neprůhledné a díky hustotě materiálu většinou i velmi trvanlivé.  
  • Varianty pro jaro, podzim, popřípadě mírnější zimu mívají od 40 – 60 DEN. Jsou pevnější, trvanlivější a teplejší než klasické punčocháče. 
  • Zesílené punčocháče mívají od 20 do 40 DEN. Díky tomu jsou mnohem méně náchylné na poškození. Zároveň jsou však  průhledné. Pro ženy, které chtějí mít klasiku, ale nechtějí pořád dávat pozor, aby si punčochy někde neroztrhly, to je nejjistější volba. 
Leona Zíková