Oblečte svoje jablíčko, aneb. jak vybrat správně obal na iPhone 4

Oblečte svoje jablíčko, aneb. jak vybrat správně obal na iPhone 4

Tvary, barvy, motivy a témata – právě to provází ve velkém množství nabídku obalů na iPhone. Majitel ikonického telefonu si pro něj může vybrat nepřeberné množství nových „oblečků“ a nestojí ho to ani příliš námahy a peněz. Kromě designu je ale dobré si připlatit za skutečně kvalitní iPhone 4 obal, abyste svůj telefon opravdu chránili, třeba jednou ochrání i on vás.

Většina majitelů iPhonu 4/4S je na svůj telefon hrdých, takže často výrobci obalů myslí na zdůraznění legendárního loga – jablíčka. Jinde zase myslí na sportovce, kteří si potřebují při počítání kilometrů a spálených kalorií telefon připevnit k pasu či pověsit na krk. Ano i to bývá součástí obalů. Stovky a možná tisíce designů a návrhů vedou každého, aby vybíral podle svého vkusu. Stále přesto patříte mezi ty, kteří obal na svůj telefon nechtějí? Tady máte hned tři důvody, kvůli kterým změníte názor.

  1. Ochrana

Zásadní – smartphony jsou zkrátka křehké a mají velké skleněné displeje. Doporučujeme objednat rovnou s novým mobilním telefonem a předejdete katastrofě, která vás bude stát další peníze na opravách.

  1. Váš mobil bude originál

Přestože se iPhone dá velmi dobře identifikovat pomocí jablíčkového loga, je nutné poznamenat, že tuto ikonu mezi mobily už má každý druhý uživatel. V podstatě se většinou prodávají jen v několika barevných odstínech a většina lidí stejně sáhne po černé nebo stříbrné barvě. To, že smartphone patří právě vám tak odlišíte především díky obalu. Na své si tak přijdou ti, kteří touží být odlišní či originální, nebo prostě chtějí poznat svůj telefon mezi ostatními na první pohled, což může pomoci i lidem, kteří hůř vidí nebo vnímají špatně barvy. Obaly se totiž vyrábějí s řadou zajímavých motivů.

  1. Zvýšíte hodnotu svého telefonu

Patříte mezi ty, kteří si pořizují častěji nové modely iPhonů a hned jak jde do prodeje nový model starý prodáte? Další důvod pro vás, proč mobil obléknout do obalu. Jakákoli drobná oděrka či škrábanec totiž snižují hodnotu vašeho přístroje, a to přece nechcete. Kryt před prodejem pak prostě sundáte a iPhone prodáte s původním vzhledem, jako byste ho téměř nepoužívali. Na jeho prodejní ceně to bude určitě znát.

Obal na mobilní telefon má nejen designovou, ale především ochrannou funkci. Každý majitel chytrého telefonu už někdy svůj přístroj rozbil. Statistiky uvádějí, že nejvíc náchylná místa k rozbití jsou u telefonu především rohy a zadní část. Ta se velmi často také poškrábe, protože telefon přidáte nevědomky do kapsy ke klíčům, nebo hodíte do kabelky k propisovačce a nehoda se stane hned. Mobil se sice ve svých funkcích nepoškodí, nicméně esteticky je již napořád narušen. Při rozbití, nebo ťuknutí se pak návštěva servisu prodraží především právě majitelům telefonů s ikonickým jablíčkem. Majitelé ostatních značek přesto mohou iphonistům závidět. Ptáte se co? Výběr obalů pro jejich smartphone. Ruku v ruce s širokou nabídkou jde ale také riziko špatného výběru. Na co si tedy dát při koupi obalu na iPhone 4 pozor?

Obal musí na telefon dobře sedět

Jak by řekl laik, musí padnout jako ulitý. Přestože se to zdá jako jednoduchý úkol, některé neznačkové obaly mají zkrátka výřezy jen o milimetr vedle a vy už nenabijete baterii, nebo se vám špatně mačkají některá tlačítka. Bezproblémový přístup ke všem portům a tlačítkům je proto zásadní.

Obal by neměl být těžký

Ideální jsou lehká a tenká pouzdra, která navléknete na svůj telefon a dobře vám tak padne do ruky.

Obal nesmí být větší

Možná se teď usmíváte, ale už jste si objednali někdy obal z východního eshopu? Ano, cena byla lákavá, ve chvíli, kdy jste ho ale na svůj smartphone navlékli, zjistili jste, že obal jaksi přečuhuje. Přestože na první pohled drží v silikonovém pouzdru dobře, rozhodně ho v něm nenechávejte. Často se totiž může například v horku nekvalitní výrobek ještě roztáhnout a telefon pak může vyklouznout. Naše doporučení proto zní – nakupujte na domácích eshopech a ptejte se po servisu či rychlé výměně ať váš iPhone není dlouho bez obalu.

Leona Zíková