Odstranění tetování bývá rozhodnutím, kterým často skončí změna názoru nad absolvovaným zdobením kůže. Jde to, jen musíte vědět jak.Zde se to dozvíte.
Abstraktní nebo konkrétní, nápis či obrázek, malé i velké ozdoby kůže. Motivů tetování je téměř nepřeberně a důvodů k jejich pořízení jakbysmet. Chceme být “cool”, odlišit se, znamenají pro nás něco intimního, prostě se nám líbí. Než si ho pořídíme, přemýšlíme měsíce, nebo prostě jdeme a necháme se potetovat spontánně a bez většího uvážení. Tak či onak – je dost možné, že to dopadne podobně: nadšení vyprchá, motiv se okouká, společenské postavení se změní.
Musí vaše “kérka” pryč? Dejte pouze na profesionály
Jestliže se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete své tetování odstranit, hned od začátku se řiďte důležitým pravidlem: obraťte se na opravdového odborníka!
Obloukem se vyhýbejte slevovým akcím, kosmetickým salonům či nabídkám samotných tatérů. Nějakým přístrojem na odstranění sice skutečně disponovat mohou, s jeho riziky už vás ale dopředu neseznámí. Nepříliš vyspělá technologie pak za sebou může zanechat trvalé jizvy.
Hledejte jen lékařská certifikovaná centra s profesionálními laserovými stroji. Typů laseru existuje spousta, ty nejmodernější dokážou inkoust z kůže odstranit až dvakrát rychleji a velmi komfortně.
Bolí to?
Lhát nebudeme. Ano, laserový paprsek ucítíte. Pokud jste ale “přežili” tetování samotné, vězte, že horší to určitě nebude. Bolest je při laserování podobná té, kterou jste zakusili během aplikace barvy do kůže. Podobně jako jehla, i výboj paprsku jakoby lehce píchne. Proti těmto nepříjemným pocitům může lékař bojovat dvěma způsoby:
- Použít před zákrokem lokální anestezii (v podobě krému či injekce)
- Ošetřovanou oblast chladit – může buď přikládat sáčky s ledem, nebo použije přístroj, který už má v sobě chlazení přímo zabudované. Případná bolest je tak okamžitě eliminována, v podstatě o ní nebudete vědět.
Jak odstranění probíhá?
Na začátku celého procesu stojí konzultace s lékařem. Ten si danou oblast prohlédne, položí pár otázek a odhadne, jaký počet sezení bude k odstranění třeba. Žádné tetování nezmizí během jedné návštěvy. Musíte počítat s 2 až 5 ošetřeními, někdy i více. Mezi každým by měla být 6 týdenní pauza.
Proč paprsek neodstraní všechnu barvu najednou?
Když se inkoust dostává jehlou do kůže, ukládá se v různých hloubkách. Laser ho pak odbourává po vrstvách, postupně od shora dolů, což může nějakou dobu trvat.
Jak se barva dostane z kůže pryč?
Odborník přejíždí hlavicí laserového přístroje nad postiženými partiemi. Paprsek nesvítí souvisle, nýbrž vysílá výboje světelné energie. Každý takový výboj proniká k tetování, které ho absorbuje. Světlo zahřeje barvu a rozbije ji na mnoho malých kousků. S těmi během následujících týdnů začne bojovat imunitní systém, bude je z místa vytlačovat pryč, tetování postupně bledne. Během každého zákroku je takto rozpuštěno více a více tetovacího inkoustu, až nakonec žádný nezbyde.
Má laser nějaké vedlejší účinky?
Ne, jedná se o bezpečnou a jedinou opravdu efektivní neinvazivní metodu. Občas se mohou vytvořit malé stroupky či puchýřky, ty se však brzy zahojí.
Existuje jiná alternativa?
Na trhu jsou různé krémy, které mají umět tetování zesvětlit. Mají však velmi nízkou účinnost, nedokážou proniknout dostatečně hluboko do kůže. Nabízí se i injekční řešení, které ale nemá dobrou pověst, protože často způsobuje tvorbu jizev. Trvale viditelnou stopu zanechá i excize. Laserové odstranění proto zůstává nejvíce bezpečnou a zaručenou metodou!
Máte nějaké tetování, které se vám už přestalo líbit? Napište nám o tom!
- Vyzkoušejte Sildalist 120mg – podpořte svou potenci pomocí kvalitního léku - 25 září, 2024
- Mezoterapie: Zkušenosti a výhody - 13 června, 2024
- Konverzace v anglicky mluvících zemích: Co by měli cizinci vědět - 20 března, 2024