Parkoviště International Brno Airport – kde lze na brněnském letišti levně odstavit auto

Parkoviště International Brno Airport – kde lze  na brněnském letišti levně odstavit auto

Jak covid proměnil vaše cestování?

Pandemie koronaviru změnila naprosto zásadně plány lidí na celém světě. Místo dovolené karanténa, místo cestování home office. Naštěstí se zdá, že se alespoň v Evropě vrací svět do normálu a můžeme oživit naše odložené cestovatelské plány. A k tomu je dobré vědět, že nejen Praha, ale i Brno má své mezinárodní letiště, což pro mnohé znamená odletět z výrazně bližšího odletového terminálu. a stejně jako u pražského, tak i u  tohoto  letiště se samozřejmě nabízejí různé typy parkoviště. International Brno Airport prostě nezaostává.

Parkoviště International Brno Airport – jak bezpečně zanechat auto na letišti v  Brně Tuřanech

Antalya, Londýn, Heraklion, Rhodos, Djerba, Corfu… slušná, byť jen namátkou vybraná sbírka destinací, kam se lze letecky dostat z Brna Tuřan. Navíc odtud létají nízkonákladové aerolinky, což bezesporu potěší každého, který nechce vydat tisíce korun za dvou či tříhodinový let. Jakkoliv jsme se začali smiřovat s myšlenkou, že dovolená bude letos zase na domácím poli, nemusí to tak být. Byť je doprava na brněnské letiště poměrně jednoduchá (denní autobusová linka E76 a noční N89, obě s odjezdem z centra od hlavního nádraží), ne každý se chce spolehnout na MHD. Pokud parkovací situaci u tuřanského letiště neznáte, vůbec nic se neděje. Existuje totiž unikátní služba, přes kterou si zařídíte parkování vlastního auta na hlídaném parkovišti. To znamená, že v autě mohou zůstat věci, které na dovolené nevyužijete, ale cestě zpět ano. Třeba jiný typ oblečení – jedete do tropů, tak není nutné po celý pobyt vozit v zavazadle teplejší oděv, který byste tam nevyužili.

Čapkovská otázka – kam s ním

Ideální způsob, jak se dopravit na letiště, je příjezd vlastním autem. Odpadá tak přesun mezi nádražími a stanicemi MHD s kufry, nákup jízdenek, čekání na spoj a trápení se v zatím povinných respirátorech. Vlastní auto nabízí maximální možnou flexibilitu, dostatečně velký úložný prostor a v neposlední řadě i klimatizaci, což ocení každý, kdo absolvovat jízdu nevětranou tramvají v úmorných vedrech se spolucestujícími, které by si do auta rozhodně nepustil. Auto má nezpochybnitelné plusy, ale z hlediska dopravy na letiště jeden mínus, který ještě nedávno trápil všechny řidiče. Kam s ním? Kam ho odstavit tak, aby to bylo bezpečné na jedné straně, a blízko na pasovou a odletovou kontrolu na straně druhé. Čas odletu a příletu ovlivnit nelze a někdy jsou to časy opravdu nepříjemně noční. Služba zvaná parkingunit už léta vyhledává nejideálnější možnosti jak zaparkovat u celé řady důležitých destinací a lokalit, mezi které letiště bezesporu patří. Právě díky letitým zkušenostem, pilování dalších možností a dlouhodobé spolupráce je vyrýsovaly ty nejlepší možnosti levného parkování pro ty, kdo dál pokračují letecky. Třeba právě z Brna.

Podle místa a času odletu si zvolíte na webových stránkách ty správné a důležité parametry, vytvoříte rezervaci a je to. Úžasné je, že služba zajistí nejen hlídání vozu během vaší nepřítomnosti, ale i odvoz z parkoviště na nedaleké letiště, aby nebylo nutno se s „báglem“ tahat. A co víc zároveň podle doby příletu zařídí i odvoz opačným směrem. 

Proč nejlevnější parkování na letišti Brno využít? Odpověď je obsažena v otázce. Protože je nejlevnější. „Peníze až v první řadě,“ pravil před lety jeden český ekonom, jež se následně proslavil krádeží drahého pera. Leč nechme sarkasmus stranou a soustřeďme se na náklady na dovolenou. S cenou letenky, ubytováním a náklady na místě se počítá, ostatně dovolená je od toho, abychom si dovolili víc, než v běžném pracovním čase. Ale opravdu je nutné platit vysoké parkovné jen za to, že auto někde stojí a není nikterak využité? Právě tento princip se služba parkingunit snaží popřít. Zaplaťte jen to nejnutnější a to co ušetříte, investujte do zážitků na dovolené. A užijte si ji. Auto u tuřanského letiště na vás v bezpečí počká.

A co vy? využili jste někdy tento typ parkoviště?

Leona Zíková