Transplantace vlasů: ceník bývá přijatelný – investujte do sebe!

Transplantace vlasů: ceník bývá přijatelný – investujte do sebe!

V dnešní době už se dá téměř cokoli na vzhledu vylepšit. Plastičtí chirurgové zmenší či zvětší téměř každou část těla, úpravy v obličeji jsou prakticky na denním pořádku. Není ani proto potřeba bát se transplantace vlasů. Ceník zákroků pro vás možná bude přijatelný. Pokud je prostě chcete, jděte do toho, investujte do sebe, protože na to máte. Odměnou bude pozornost okolí i lepší pocit sám ze sebe.

 

Co obnáší transplantace a jak probíhá?

Přirozené je, že lidem vypadne zhruba 100 vlasů denně. Pokud jich vypadává víc, může se jednat o nějakou nemoc. Řadě lidí, sice nevypadává vlasů příliš, nové nicméně nedorůstají. Transplantace vlasů je určena těm, kteří mají lehce prořídlé vlasy. K vyššímu sebevědomí pomáhá především mužům, kterým se tvoří pleš. Pokud tedy máte pocit, že vám vlasy začaly řídnout a nepomohly vitamíny ani zázračný šampon, obraťte se na odborníky.

Transplantace vlasů je v podstatě proces, při kterém se „nastřelí“ přímo do kůže vlasové kořínky – tzv. štěpy. Ty obsahují 1 až 4 vlasy i s kořínky, cibulkou a dalšími tkáněmi, díky kterým přežijí a znovu rostou. Nemusíte se tedy bát nějakého lepení či našívání a případných faux pas při neprofesionální aplikaci. Štěpů dostanete během jedné aplikace do hlavy až 1600 a přímo z nich vyroste až 4000 vlasů. Tato metoda je určená pro ty, kteří chtějí zakrýt především nevzhledné kouty, pleš nebo prořídlé vlasy.

Štěpy se používají především vlastní, které se odeberou z míst, kde jich je dostatek. V případě, že je potřeba použít jiné, není problém aplikovat štěpy od dárce. A jak nové vlasy vydrží? Vždy záleží na tom, jak se o svojí kštici staráte, a to vám poradí nejlépe vlasový chirurg. Doporučí vitamíny na podporu růstu a pevnosti vlasů, vhodné přípravky i metodu, jak šetrně vaši novou kštici omývat a česat. Transplantaci vlasů již podstoupila řada světových celebrit.

 

Je výhodné si nechat transplantovat vlasy u nás nebo v zahraničí? Rozhodně doma!

Stále váháte, zda do toho jít a internet na vás chrlí stovky nabídek? Nenechte zmást, zhluboka se nadechněte a uvažujte. Budete cestovat jen kvůli několika tisícovkám, které jako ušetřené nabízí zahraniční kliniky, abyste podstoupili zákrok stovky či tisíce kilometrů od domova? Výhody jakéhokoli zákroku na rodné půdě jsou jasné.

  1. Rozumíte svému lékaři každé slovo, když ne, tak vše podrobně vysvětlí v rodném jazyce.
  2. Svoji rodinu a přátele máte na blízku.
  3. Nemusíte nikam cestovat, případné komplikace či nedorozumění (byť jen drobné), které vám samozřejmě nepřejeme! řešíte kousek od svého domova.
  4. Ruku na srdce, bylo vždy vše ve slevě, co jste koupili lepší?
  5. Češi mají jedny z nejlepších plastických chirurgů v Evropě. Naopak ze západu jezdí klienti za českými odborníky!
  6. Soukromé kliniky v České republice nabízí pětihvězdičkový komfort, který si užijete a během i po zákroku si s péčí českých lékařů a sester odpočinete.

 

Ambulantní bezbolestný zákrok

Samotný zákrok provádí odborníci ambulantně. Výkon trvá zhruba 1,5 až 4 hodiny, podle toho, kolik vlasových štěpů si necháte přenést. Zhruba po deseti dnech pak vypadávají vytvořené stroupky. Přestože to vypadá, že se nic neděje, vše se hojí a folikuly začínají pracovat. Zhruba za 12 týdnů implantované vlasové kořínky začínají produkovat vlasový stvol.

Transplantovat lze také například vousy nebo obočí.

Leona Zíková