5 účinných metod, jak se zbavit chloupků na intimních místech

5 účinných metod, jak se zbavit chloupků na intimních místech

Dokud neexistovaly lasery, nezbývalo nic jiného, než si oblast pohlaví buď obden holit, nebo zatnout zuby a pustit se do vytrhávání porostu. Na to si ale troufl jen málokdo. Proto zjistěte, jak se zbavit chloupků na intimních místech. Díky tomu si dokážete vybrat nejvhodnější metodu, aniž byste ztráceli čas experimentováním a nezdary.

1. Holicí strojek – jaké jsou jeho výhody a nevýhody

Pokud hledáte způsob, jak se zbavit chloupků na intimních místech v domácím prostředí, bude pro vás holicí strojek neboli elektrický depilátor ta správná volba. Procedura vytrhávání porostou z oblasti třísel je ale bolestivá a místy může dojít i ke slabému krvácení. Teprve během měsíců, jak chloupky slábnou a ubývá jich, začne být zákrok snesitelnější. Nicméně depilace celého pohlaví tímto způsobem rozhodně vhodná není.

Co se finanční náročnosti týče, vydrží vám holicí strojek několik let. Takže z hlediska investice se jedná o levnější způsob, než když budete každé dva až tři týdny chodit na vosk do beauty studia.

2. Depilace voskem – jak probíhá a jaké jsou rizika spojená s touto metodou

Stržení porostu voskem, na který se přitlačí folie a poté se s ní prudce trhne proti růstu chlupů, se obvykle provádí v salonech krásy. Tato metoda se používala již na francouzském královském dvoře a tak se není čeho bát. Nicméně se jedná o další nepříjemný způsob, jak se zbavit chloupků na intimních místech a na celé pohlaví se doporučit nedá. Celoplošné stržení bývá totiž provázeno mírným otokem a někdy se vytvoří i drobné stroupky připomínající spáleniny.

V současnosti není problém zakoupit nezbytné potřeby na depilaci voskem i k domácímu použití. Ne všude si ale dosáhnete sami. Například k odchlupení zad budete potřebovat asistenta. Ve srovnání s elektrickým depilátorem vyžaduje aplikace vosku také více obratnosti a cviku.

3. Krém na depilaci – jak funguje a jaké jsou jeho přednosti a nedostatky

Nejméně trvanlivá metoda, jak se zbavit chloupků na intimních místech, spočívá v aplikaci depilačního krému. Určitě ji můžete využít k získání hladkých třísel. Nicméně podobně jako u holení běžným holítkem vám začnou nejpozději druhý den rašit nové chlupy a oblast začne být drsná na dotek.

Stěžejním nedostatkem depilačních krémů je agresivní složení, které naleptá chlupy natolik, že je pak seškrábnete plastovou špachtlí. Proto byste si jimi neměli potírat celé pohlaví. Ženy si tím koledují o poševní nebo vaginální zánět.

4. Laserová epilace – jaké jsou její výhody a nevýhody a jak probíhá samotný proces

Nespornou předností moderní laserové epilace oproti všem ostatním metodám je minimální bolestivost a velká trvanlivost. Když si spočítáte náklady na téměř celoživotní depilování voskem či strojky, vychází vás laser nesrovnatelně levněji. Také je to v tuto chvíli nejlepší způsob, jak se zbavit chloupků na intimních místech včetně celého pohlaví víceméně jednou provždy.

A jak to funguje? Během půl roku se dostavíte zhruba pětkrát na laserovou kliniku. Pak si za rok podle potřeby dojdete na jednu udržovací proceduru a máte po starostech s věčným holením ve sprše, pupínky a zarůstáním chloupků.

5. Elektrolýza – co to je a jaké jsou její výsledky a rizika spojená s touto metodou

Jako poslední možnost, jak se zbavit chloupků na intimních místech, si představíme elektrolýzu. Ta spočívá v zavedení tenkého drátku do cibulky chloupku, kam se pustí elektrický proud. Pocítíte to jako horké štípnutí. To znamená, že vydržet ošetření choulostivých míst není snadné.

Podobně jako u laseru je také nutné opakování. Na druhou stranu se elektrolýza zatím jeví jako nejtrvanlivější metoda. Ovšem vzhledem k bolestivosti se nehodí na rozsáhlejší plochy.

Jak vidíte, má každý z uvedených postupů, jak se zbavit chloupků na intimních místech, své výhody a nevýhody. Vždy tedy zvažte, který z nich je pro konkrétní oblast vašeho těla nejvhodnější. Při současných zkrášlovacích vymoženostech se už nemusíte trápit bolestivostí a přinejmenším na rozkrok si objednejte laser. Také neváhejte využít bezplatné konzultace na odborných pracovištích, ať přesně víte, do čeho jdete.

Leona Zíková