Dřez Franke – švýcarská kvalita

Dřez Franke – švýcarská kvalita

Dřez Franke představuje špičkovou kvalitu a oku lahodící design. Pokud aktuálně vybíráte dřez nebo se k tomuto kroku brzy chystáte, máme pro vás skvělý tip. S takovým dřezem od švýcarského výrobce s téměř stoletou tradicí můžete krůček po krůčku začít budovat svoji kuchyň snů.

Nerez aneb dlouho fungující jistota

Dřez Franke si můžete pořídit v několika variantách, odvíjejících se především od použitého materiálu. Přední příčky si firma Franke drží v prodeji nerezových dřezů. Ty se vyrábějí z kvalitní chromniklové oceli, která zajišťuje tyto vlastnosti:

  • Odolnost vůči korozi
  • Odolnost vůči vysokým teplotám
  • Pružnost (nehrozí prasknutí)

Hlavní předností nerezu je životnost, kterou nepřekoná žádný jiný materiál.

Vždy čistý frangranit

Variantou číslo dvě jsou fragranitové dřezy. Fragranit je hladký a na dotyk velmi příjemný materiál. Dokáže odolávat vysokým teplotám (280°C) a především nepřitahuje nečistoty. Žádné skvrny, ba ani poškrábání na něm nejsou viditelné. O tyto vlastnosti se stará 80 % křemičitého písku a 20 % polymerové pryskyřice.

Moderní Tectonite slibuje nepřekonatelnou odolnost

Nejnovější generace dřezů jsou velmi často vyrobené ze syntetického materiálu Tectonite. Pro něj se rozhodněte ve chvíli, kdy chcete, aby váš dřez Franke podléhal minimálnímu opotřebení. Vysokou odolnost zajišťují skelná vlákna, která jsou obsažena v povrchu dřezu. Mimo to vyniká i nadstandardní čistotou a v neposlední řadě snadnou montáží.

Příslušenství ke dřezům

Koupě samotného dřezu vám toho však příliš nevyřeší. Když už budete u produktů Franke, je výhodné vybrat si jej i jako dodavatele dalších komponent. Na mysli máme především dřezové baterie. Jejich soulad s dřezy je jednak v praktické rovně, mnohem více však platí důvody estetické.

Leona Zíková